Salon kosmetyczny Image

Smardzewska 6/3

60-161 Poznań

(+48) 693-717-220

Fotoepilacja

 

IPL to urządzenie najnowszej technologii. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA, respektowany przez najbardziej wymagające kraje świata. Badania przeprowadzone w USA jednogłośnie udowodniły, że IPL faktycznie trwale usuwa owłosienie. Najnowszym zastosowaniem w laserowej technologii jest dołączenie prądu Bi-Polarnego, który wspomaga laser przy usuwaniu odpornego owłosienia.

 

Jak działa?

 

Długość fali emitowanej przez IPL wynosi 620nm-1200nm i przenika do 2-3 mm w głąb skóry. W związku z tym laser działa tylko powierzchniowo, nie wpływając na funkcje organizmu. Urządzenie emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę. Nie powoduje uszkodzenia skóry!

Włosy niestety nie rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie "uśpienia", która ma różny okres trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa, dlatego też zabiegi muszą być powtarzane minimum 3-4 razy.

Z powodu wcześniejszego przeprowadzania depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp., może zaistnieć konieczność powtórzenia zabiegów dla uzyskania lepszych wyników.

Pierwszy zabieg poprzedzony jest oceną stanu skóry przez kosmetologa lub lekarza. Każda skóra reaguje indywidualnie na przeprowadzony zabieg. W niektórych przypadkach może wystąpić podrażnienie. Przy pierwszej wizycie również należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i wykonać próbę laserową.

 

Przeciwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

 

  • ciąża, 

  • świeża opalenizna (również solarium), 

  • krem z retinolem (nie używać na 3 tyg. przed zabiegiem), 

  • leki światłouczulające, retinoidy, 

  • zioła (dziurawiec, nagietek: nie używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem), 

  • depilacja woskiem i pęsetą (nie stosować na 1 miesiąc przed zabiegiem),

  • bielactwo, łuszczyca (w miejscu zabiegu), 

  • peeling chemiczny, mechaniczny (nie stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

 

Fotoepilacja już od 65 zł za zabieg! 

 

 

 

Napisz do nas